1242


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 263: #

Administrátor --- 26. 11. 2007
Co se děje kolem nás

Dvojí metr na dva satanismy v Čechách
Podle novinové zprávy při domovní prohlídce u nějakého satanisty v západních Čechách našla policie v jeho bytě lidské kosti. Měl je umístěné ve vitrínách. Muž, který odmítá sdělit, jak k těmto kostem přišel, je obviněn z hanobení lidských ostatků. (Z vlastní zkušenosti však vím, že v tom kraji, o který s jedná, bylo dříve možno najít staré lidské kosti z erozí otevřených středověkých masových hrobů volně v krajině. Kdysi jsem tam poblíž bydlel.)

Čím se vlastně principiálně liší tento případ od výstavy Bodies? I tam i tady jsou vystaveny lidské ostatky. Navíc v případě výstavy Bodies jsou lidské ostatky porcovány, je z nich stahována kůže atd. Ostatky jsou aranžovány do poloh, které nejsou pro tělesné pozůstatky lidských osob příliš důstojné: nebožtíci "mažou" karty, vesele skotačí... Čili žádná pieta ani ohledy k zesnulým. (Psal jsem zde o tom už dříve.)

Když však šlo o výstavu Bodies, tak policie trestní oznámení podané proti této výstavě odložila s odůvodněním, že "se nejedná o ostatky ale o exponáty". Stará lebka a kosti umístěné ve vitríně v bytě muže ze západních Čech tedy jsou ostatky, a to, co je ve vitrínách výstavy Bodies, nejsou lidské ostatky.
Ne, že bych se chtěl nějak zastávat satanistů, ale není to od policie tak trochu dvojí metr?

Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz