1242


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 515: #

Administrátor --- 9. 5. 2009
Z tisku - stále se vracející pochybnosti o procházkách po Měsíci

Japonci nenašli na Měsíci ani stopu po Američanech

Výstroj, kterou astronauti zanechali na Měsíci, se nedaří najít

Americká fotografie

Chybí stopy za koly. Vozítko jezdí, ale stopy nezanechává?
 
Tam, kde se mělo nacházet Apollo 17, nic není

Něco není v pořádku s americkými lety na Lunu. Je zjevné, že je zahaluje nějaké dosud nerozluštěné tajemství. Stále není celé lidstvo přesvědčeno o zázraku pilotovaných lunárních expedicí. A stále jsou mnozí, kteří mají zásadní pochybnosti, že Američané na Měsíc vůbec doletěli a vstoupili na jeho povrch. A také někteří neustále nacházejí nová a nová potvrzení, že noha Američana ve skutečnosti na lunární půdu vůbec nevkročila.

Nejnovější důvod k dalším pochybnostem zavdali právě Japonci. Jejich automatická sonda fotografovala z nízké výšky místa, kde mělo přistát Apollo 15 (1971) a pak Apollo 17 (1972). Měla tam po nich zůstat hromada vybavení. Mimo jiné i samohybná vozítka, na nichž astronauti jezdili po povrchu naší oběžnice. Jenže tam nic není. Dokonce ani náznak ničeho podobného.


Japonská fotografie

Japonský snímek. Astronauti označili místo, kde zanechali vozítko. Najít ho však se nedaří.
 
Na snímcích z místa, kde startovalo Apollo 15, je vidět skvrna prachu; podle tvrzení NASA je to přesvědčivý důkaz: tento prach zvířily motory výsadkového modulu, v němž astronauti odletěli. Měsíc je plný prachu. Do prachu se otiskovaly podrážky bot skafandrů. Těmito otisky se fotografie Američanů z návštěvy Měsíce jen hemží. Jsou i kolem Apolla 17, což navozuje myšlenku, že prach byl i tam. Jenže stopy po oblaku prachu, který by se měl zvířit při startu Apolla 17, na japonských snímcích nejsou.

Otázka: proč v jednom případě start zdvihl oblak prachu, kdežto v případě druhém zůstal prach nepohnutě ležet na povrchu? Odpověď zatím není.


Kde je kolej?

Americká fotografie

Koleje nejsou ani před kolem ani za ním, ačkoliv stopy podrážek jsou všude kolem.
 
Výzkumníku lunárních a marských anomálií Josefu Skipperovi a velkému počtu jeho kolegů také nedává spát prach. Jenže z jiného důvodu. Jedná se o to "samohybné vozítko". Poukazují na desítky snímků NASA, na nichž je vyfotografováno, jak stojí na Luně daleko od výsadkového modulu. Čili na různých místech, na které bylo potřeba dojet. Otisky kol na povrchu však na snímcích nejsou. Jakoby vozítko přelétávalo, aniž by se při tom dotklo povrchu.

Možno namítnout: povrch byl pevný, tvrdý, kola se do něj neotiskovala. Jenže na snímcích zblízka je vidno: prach je všude kolem, je pošlapán botami. Otisky podrážek jsou vidět dokonce i pod vozítkem. Stopy od kol však nejsou.

Otázka: jak vysvětlit takový zázrak? Specialisté NASA mlčí. Jako by měli plná ústa prachu.

Nekompromisní skeptikové jsou přesvědčeni, že Američané ve skutečnosti nikdy na povrch Měsíce nevstoupili. Všechny snímky jsou mystifikací. Umírnění mají zato, že na povrchu byli, leč nikoliv vždy, kdy tam letěli (a kdy světu oznamovali, že se po Měsíci procházeli). Část snímků by pak musela být pořízena na Zemi. Rozhodli se pro podvod, aby svými zdánlivými úspěchy omráčili svého soupeře - Sovětský Svaz. Chtěli jej tímto donutit, aby se zřekl svého programu letu na Měsíc. A tak se nakonec vskutku stalo.

Nelze pochopitelně vyloučit, že anomálie, na které bylo poukázáno, lze přece jen nějak jinak rozumně vysvětlit. Možná, že se prach na Měsíci chová divně např. v souvislosti s elektrostatickými náboji. Jenže vědci NASA to z nějakých důvodů vysvětlovat nechtějí, a v tom je problém. Když někde něco "nehraje", vždy to pak vzbuzuje jistá podezření...

(Z ruských novin)Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz