1242


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 528: #

Administrátor --- 11. 6. 2009
Hinduisté pronásledují křesťanství

V Indii prudce roste počet útoků na křesťany

Dle 400 stránkového dokumentu "Amnesty International" bylo za poslední dva měsíce v Indii zabito nejméně 25 křesťanů a mnoha dalším byly spáleny domy. Také docházelo k rabování a ke znásilňování žen ze strany extrémistů.

Začátkem května naráz ve třech indických chrámech došlo k útokům na křesťany. Ve městě Mumbay 30 rozlícených hinduistů vtrhlo do křesťanského bohoslužebného shromáždění a nutili přítomné, aby zpívali hinduistické modlitebné zpěvy. Ti, kteří to odmítli, byli biti. V důsledku toho bylo těžce raněno 10 lidí včetně pastora a pětiletého dítěte. Ve městě Bilaspur vpadlo 15 extrémistů do křesťanského modlitebního shromáždění, pálili bible a další křesťanskou literaturu. Ve státu Andchra Pradeš byl zapálen chrám.

"Amnesty International" ve svém dokumentu odsuzuje zvláště indickou vládu za pronásledování křesťanů ve státech Orissa a Karnataka. V textu se připomíná zavraždění 60 křesťanských obyvatel Orissy v srpnu minulého roku. V září 2008 ve státu Karnataka hinduisté spáchali útoky na 30 křesťanských chrámů.

Představitelé křesťanských církví mnohokrát žádali vládu státu učinit, co je možné, aby bylo co nejrychleji ukončeno pronásledování. Policie se však pokaždé drží stranou a nepřeje si zastavit extrémisty.

Credo.ru, Christian Today, Intexfax religia
Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz