1242


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 618: #

Administrátor --- 5. 3. 2010
Z tisku

Petici za bezpodmínečné přijetí závěrů II. vatikánského koncilu podepsalo 54 tisíc lidí z 80 zemí

Katolická organizace "My jsme církev", která se zasazuje o církevní reformy, provádí velkou akci na památku II. vatikánského koncilu, jehož výročí letos je.

Poté, co papež Benedikt XVI. zrušil exkomunikaci čtyřech biskupů "bratrstva sv. Pia X.", se ocitla římsko-katolická církev ve vážné krizi. Nejde jen o výroky jednoho z biskupů (Richarda Wiliamsona), který stane 16. dubna před soudem v německém Regensburgu za popírání holocaustu. Organizace "My jsme církev" má i jiné důvody k pochybám o správnosti přijatého papežského rozhodnutí. Zvláště podivné je dle nich, že bratrstvo Pia X. dosud odmítá závažná rozhodnutí II. vat. konc., týkající se dialogu, svobody nábož. vyznání, ekumenismu, apoštolské mise laiků nebo kladného vztahu k židům.

Proto organizace uchystala petici "za plné uznání přijetí závěrů II. vatikánského koncilu", kterou iniciovali němečtí teologové v lednu 2009. Přestože petici podepsalo 54104 lidí ze všech kontinentů, vatikánská kongregace za čistotu víry nepřijala ani petici ani podpisy.

GlaubeAktuell


Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz