1255


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 669: #

Administrátor --- 19. 7. 2010
Řeckokatolická ikonografie

Biskup ukrajinské řeckokatolické církve světil ikonu s fotbalovým míčem a hřištěm

Zástupci Ukrajinské řecko-katolické církve a tzv. "Kijevského patriarchátu" (nazývá sám sebe "Ukrajinskou pravoslavnou církví") společně žehnali ikonu zobrazující Bohorodici s dítětem Ježíšem a fotbalovým míčem nad hřištěm, vedle něhož jsou symboly Ukrajiny a Polska, jež by měly být spolupořadateli fotbalového mistrovství Evropy v roce 2012.

V prohlášení k tomu vydaném se praví: "(Chceme) vnést ukrajinský křesťanský duch a národní kolorit do fotbalového šampionátu Euro 2012." Požehnat ikonu přijel řecko-katolický biskup Nikolaj Symkajlo a kněz tzv. Kijevského patriarchátu. Dle slov biskupa je ikona znamením a ukazuje pohled člověka na konání fotbalového turnaje skrze prisma křesťanské víry. "Žádnou herezi v této ikoně nevidím a proto jsem ji přišel požehnat... Jistě, je pro nás něco nového, ale celkově je úmysl tohoto počinu dobrý..." uvedl řecko-katolický biskup.

Autor ikony byl po jejím posvěcení přesvědčen, že šampionát se teď už bude na Ukrajině určitě konat. UEFA totiž v době svěcení ještě definitivně nerozhodla o tom, která země bude pořadatelem tohoto mistrovství.

(Oficiální website Ukrajinské řeckokatolické církve a Křesťanský portál invictory.org)

Aktuální stav: Ukrajina zatím pořadatelství turnaje dostala, ale má problémy dodržet plán příprav. Momentálně jí hrozí odebrání turnaje (případní náhradníci jsou Německo a Maďarsko). Ukrajina má problémy především se zpožděním stavby stadionů a letiště. Musel být poupraven program výstavby. Definitivní rozhodnutí o tom, zda si Ukrajina udrží pořadatelství, by mělo padnout v září.
Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz