1242


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 757: #

Administrátor --- 2. 1. 2012
Omluva za výpadky služeb

Přemístění webů na nový server

V sobotu se všechny weby, které se nalézají v doménách: "or.cz", "pravoslavi.cz" a "orthodoxia.cz" stěhovaly na nový server (tj. nový stroj). Až do této chvíle se však nepodařilo obnovit plnou funkci webových stránek a skriptů. Zatím totiž stále ještě přetrvávají problémy, které vznikly přechodem na jiný stroj a hlavně do jiného softwarového prostředí. Jak jste si asi sami všimli, doposavad nebyla obnovena plná funkce všech zařízení, které na webech v těchto třech doménách pracovaly (týká se hlavně databázových aplikací).

Dnes, v neděli 1. ledna, by už měly fungovat obyčejné webové stránky a z církevních databázových skriptů byl již zprovozněn Ambon (jak je zřejmé z toho, že tuto zprávu čtete).

Bohužel se zatím nepodařilo zprovoznit ostatní databáze. Tj. zatím neběží církevní kalendář ani náš biblický web. Všude, kde byly na našich webových stránkách automaticky se aktualizující údaje církevního kalendáře, není v tuto chvíli nic. Stejně tak zatím nefungují tzv. "živé odkazy" na biblická čtení.

Tímto výpadkem jsou pochopitelně postiženy i všechny ostatní cizí církevní weby, které mají ve svém kódu implementovány skripty českého pravoslavného kalendária.

Takže vás, kteří máte na svých webech umístěny naše skripty pro zobrazování aktuálních dat českého církevního kalendáře, prosím o trpělivost. Na zprovoznění kalendářní (i biblické) internetové databáze se pracuje.

Odměnou by nám všem pak měla být rychlejší odezva kalendářního serveru a všech ostatních webů ve výše uvedených doménách (nový hardware, na který naše weby a databáze přemigrovaly, je mnohem a mnohem výkonnější než původní stroj).

S omluvou za potíže
a přáním požehnané sváteční doby
V Kristu

prot. Jan, Jihlava

Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz