1255


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 845: #

Administrátor --- 4. 11. 2012
Ze světa - dva noví světitelé mučedníci

V Damašku byl zabit kněz Antiochijské pravoslavné církve

Představený chrámu pror. Eliáše na severním předměstí Damašku, otec Fadi Al-Chaddad byl unesen 19. října skupinou ozbrojenců. 25. října bylo jeho těla nalezeno poblíž místa únosu. Věřící z jeho farnosti, který nechce být jmenován, sdělil, že kněze "hrozně mučili a vypíchli mu oči". "Jedná se to teroristický akt a otec Fadi je mučedníkem naší církve."

Únosci prý požadovali o rodiny duchovního a farnosti výkupné přes půl miliónu Euro. Takový požadavek samozřejmě nebylo možno přes veškerou snahu vyplnit. Příbuzní kněze se pokusili předat alespoň část shromážděných peněz, ale byli při tom sami uneseni a výkupné se ještě zvýšilo.

Zdroj ještě dodal, že únosy jsou "hroznou praxí, která se za několik měsíců války rozšířila".

Otec Fadi byl od r. 1996 knězem na malém předměstí se smíšeným muslimsko-křesťanským obyvatelstvem v počtu 15 tisíc lidí (před válkou.

+ + +

V Sýrii zabit kněz Vasilij Nassar

26. ledna 2012. V oblasti Al-Džaradžima syrského města Chamu byl 25. ledna zavražděn jeromonach Antiochijské pravoslavné církve. Otec Vasilij byl zastřelen v momentě, kdy se na ulici pokoušel pomoci krvácejícímu člověku, který byl zraněn při jednom z útoků vzbouřenců.

Před tím byl na trase Chalab - Damašek kulkou do hlavy zastřelen představitel náboženské sekce syrské zdravotnické organizace Červený Půlměsíc.

Jeromonach Vasilij (naroz. 1982) sloužil v městě Chama a okolních vesnicích. Taktéž vyučoval byzantský zpěv na hudební škole, kterou sám založil.

Pravoslavie.ru
Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz