1242


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna pro zveřejňování úvah, oznámení a zpráv
Určeno pro osvětu a misii

Zobrazení příspěvku č. 865: #

Administrátor --- 31. 12. 2012
Ze světa - Rusko

Patriarcha moskevský a celé Rusi Kyrill vyzval kněžstvo Ruské pravoslavné církve, aby se zřeklo drahých automobilů.


Patriarcha Kyrill (kliknutím zvětšit)

"Zamysleme se a používejme takové dopravní prostředky, na něž nepřejícníci nebudou moci poukazovat ve smyslu diskreditace duchovenstva," prohlásil patriarcha na moskevském eparchiálním shromáždění 28. prosince. Poznamenal při tom, že patriarcha se však nemůže zříci automobilu nejvyšší třídy kvůli charakteru své služby. "Používám automobily ze státního autoparku, což je autopark pro zvláštní účely. Tyto automobily vyhovují speciálním bezpečnostním požadavkům a já jakožto střežená osoba nemohu používat jiné automobily."

Když byl ještě metropolitou, jezdil patriarcha - dle svých slov - zásadně v levných automobilech Volha nebo Škoda a odmítl přijmout luxusní Mercedes, který mu chtěl věnovat jeden mecenáš v polovině 90. let.

"Nehodlám vám nic doporučovat, ale jsou tu japonská či korejská auta, některé značky evropské, které jsou dostatečně pohodlné i bezpečné, ale jejich značka nikdy nebude figurovat v novinách," poznamenal hlavní představitel RPC.

V roce 2012 se v Moskvě staly dva případy, kdy duchovní v drahých automobilech způsobili vážné nehody. Oběma duchovním bylo zakázáno vykonávat bohoslužby a byli potrestáni i dle světského práva (v jednom z případů i vězením).

RIA Novosti


Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz